English (Google)

"Niezależnie od tego jaką medytację praktykujemy, nie zapominajmy o tym, co jest celem rozwoju. Chodzi o to, byśmyzachowali zdrowy rozsądek, byli rozluźnieni, nie popadali w skrajności, byli naturali w kontaktach z innymi i starali się im pomagać."
Hannah Nydahl

Ośrodek Odosobnieniowy w Bartołtach Wielkich to jeden z ponad sześciuset ośrodków buddyzmu Diamentowej Drogi Lini Karma Kagyu założonych przez Lamę Ole i Hannah Nydahl na prośbę XVI Karmapy Rangdziung Rigpi Dordże głowy linii Kagyu, zwanego też Lamą Czarnej Korony. Obecnie głównym lamą linii jest XVII inkarnacja Karmapy - Thaje Dordże.

Budynek ośrodka został wybudowany w latach 2007-2010 dzięki szczodrości i wspólnemu wysiłkowi przyjaciół z Sangi. Kilka razy w roku odbywają się tutaj kursy medytacyjne i wykłady prowadzone przez podróżujących nauczycieli na których można dowiedzieć się czym są nauki Buddy i w jaki sposób je praktykować. Główną funkcją ośrodka jest umożliwienie praktykującym wykonywania swojej indywidualnej medytacji na krótszych lub dłuższych odosobnieniach. Ośrodek znajduje się 27 km od Olsztyna w Bartołtach Wielkich, na granicy Warmii i Mazur. Położony jest w zacisznym miejscu wśród lasów i jezior na wzgórzu, z którego roztacza się panorama na malowniczą okolicę i barwne zachody słońca. Ośrodek jest prowadzony przez przyjaciół z sangi. 

W celu stworzenia dogodnych warunków do praktyki w 2012 roku planujemy rozpoczęcie budowy pierwszego z pięciu domków odosobnieniowych.